Ana sayfa Casino Siteleri Pokerde Eller

Pokerde Eller

97
0
PAYLAŞ
tipobet365 güncel giriş
tipobet365 güncel giriş

 Pokerde El Sıralaması

Texas Holdem poker oyununda el üstünlük sıralamaları en güçlüden zayıfa doğru aşağıdaki gibidir:

  • Floş royal: Poker oyunundaki en güçlü eldir. Floşun astan başlayan şeklidir.
  • Sıralı floş: Aynı işarete sahip sıralı beş kâğıttan oluşan eldir.
  • Kare: Aynı değerde dört kâğıdın bulunduğu eldir.
  • Ful: Bir per ve bir üçlüden oluşan eldir.
  • Renk: Aynı işaretten sırasız beş kâğıdın bulunduğu eldir.
  • Kent/Sıra: Farklı işaretlere sahip olmakla birlikte, sıralı beş kâğıttan oluşan eldir.
  • Üçlü: Aynı değerde üç kâğıdın bulunduğu eldir.
  • Döper: İki tane per bulunan eldir.
  • Per: Aynı değerde iki kâğıdın bulunduğu eldir.
  • Yüksek kart: Yukarıdaki ellerden hiçbirisinin yakalanamaması durumudur. Bu durumda kazananın belirlenmesi için eldeki en yüksek kâğıda bakılır.

Pokerde Düzenli Kazanmak

Unutmayın pokerde düzenli kazanmak için en  başta düzenli kaybetmeniz gerekmektedir. Poker sabır oyunudur ve aslında sabırsızlardan sabırlılara paraların aktarıldığı bir sistemdir. Kimse pokerde sürekli kazanamaz kaybettiğiniz zamanlarda ise üzülmenize gerek yok şanssız bir dönemdesiniz demektir. Ama bu şanssızlık sonsuza kadar devam etmeyecek ve bir gün sizde kazanacaksınız . Önemli olan kaybettiğiniz de az kaybetmek kazandığınızda çok kazanmaktadır. Poker demek ne zaman kazanıp ne zaman kaybedeceğini bilmektir aslında . Kumar oyunu olarak geçmesine rağmen tam olarak kumar oyunu da sayılmaz çünkü blöf ve stratejiler texas holdem poker çeşidinde çok ama çok önemlidir. Yani size istediği kadar kötü kağıtlar gelsin ama siz potunuzu, blöfünüzü ve  stratejinizi çok iyi belirlerleseniz oyunu her zaman kazanabilirsiniz. Aslında pokerde kazanmak için şans 2. plandadır. birinci planda deneyim ve yetenek yatmaktadır. Siz ne kadar deneyim kazanırsanız pokerden de o kadar çok para kazanacaksınız demektir.

Unutmayın sabrınızı kaybettiğinizde pokerde kaybedersiniz sabır bu oyundaki en zor ve en önemli noktadır. Kayıp pskolojisine girerseniz ve daha çok daha çok oynarsanız bu sefer kaybettiğiniz parayı geri almazsınız sadece daha çok kaybedersiniz. Daha çok kaybetmemek için sürekli oynayın ve sabrınızı kontrol altında tutmak için elinizden gelen herşeyi yapın. Bunu kazandığınızda ilerde çok iyi ve usta bir poker oyuncusu olmak için son derece deneyimli olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here